Heli.Müra.Ruum

Adresse
Ahtri 2, 10151 Tallinn Map
Öffnungszeiten
Mi–Fr 11–18.00 Uhr, Sa–So 10–18.00 Uhr

Taavi Tulevi ja Ekke Västriku autorinäitus tutvustab heli, müra, ruumi ja arhitektuuri vahelisi seoseid spetsiaalselt Rotermanni soolalao saalidesse loodava akustilise keskkonna kaudu. Näitus on kogemuspõhine akustilis-ruumiline rännak, mis käsitleb heli fenomeni kui loomulikku osa inimese elukeskkonnast. Näituse mõtteline raskuskese on linnaruumihelidel.

Ekspositsioon annab võimaluse kogeda helimaailma erinevaid tahke ja näidata nende seost ajas ja ruumis muutuvate mõjuteguritega. Näitus toob ilmsiks heliga seotud seigad, mida inimene ei pruugi ümbritsevas keskkonnas tavaolukorras märgatagi, kuid mis mõjutavad vahetult tema heaolu ja ruumikogemust. Milline on helikeskkond, kus inimesel on hea olla? Kuidas saab helikeskkonda mõjutada ja parandada? Mis muutuks linlaste elus, kui ümbritsev helikeskkond oleks senisest paremini läbi mõeldud?

Näitusesaali keskne element on helisfäär – madalale poodiumile tõstetud istumisala, kuhu luuakse spetsiaalse, 16-kõlarilise helisüsteemiga kõlaruum. Selle abil on võimalik taasesitada väga erinevat laadi kõlakeskkondi ning tekitada (heli)ruumilisi efekte. Näitusesaali külgedel paiknevatel temaatilistel stendidel tutvustatakse heli kui nähtuse erinevaid aspekte. Ekspositsioonis on oluline osa ka valguskujundusel.